Vznik projektu UM Wear. Prečo a ako?

Prečo a ako vznikol druhý projekt z UM dielne? Túto otázku mi položilo už viac ľudí, no nikdy som nejakým spôsobom nevedel vysvetliť ani sám sebe, no keď už začíname sekciu BLOG na našej stránke, tak čím iným začať, všakže? 🙂

Bolo to približne pred dvoma rokmi, čiže v 2016, keď na fb stránku nášho portálu Ultras Magazine a neskôr aj na mail začali chodiť žiadosti z rôznych táborov, či by sme im nevedeli urobiť grafiku na plagáty, nálepky, fb titulky atď.. Nebolo to len tak, náš člen starajúci sa o grafiku totiž v tom čase zásoboval stránku rôznymi grafikami, najmä na UM nálepky, naša profilovka a titulná fotka na fb bola taktiež spoko dielo, čiže jednoducho, podaktorí ľudia zo zahraničia si povedali, že toto je ten štýl a typ grafika, ktorý zháňajú.

Spočiatku sa to robilo zadarmo, veď ako inak, neboli sme žiadnou firmou ani živnostníkmi a už to, že sa spravuje také čosi ako ultras portál je v istej forme riziko samo o sebe, čiže sme ani nemali v pláne pýtať za to peniaze a podnikať tak načierno. Posielali sme teda všetko grátis, ale neskôr prichádzalo tých ponúk viac a viac, niektorí zákazníci chceli aj platiť, nech sa urobí prednostne ich dizajn a vtedy prišiel na scénu náš ďalší kamarát, o ktorom sme vedeli, v čom podniká, ale nikdy nás to nejak nenapadlo, až kým čo? No až kým sme jeden večer nesedeli spolu pri pive, ako inak, pri pive vznikajú najlepšie nápady.

Podnikal a vlastne teraz stále podniká v produkcii suvenírov, oblečenia a iných vecí, no a zároveň nás napadlo čo tak spojiť sily a zákazníkom rovno ponúkať okrem grafiky aj samotnú produkciu daných výrobkov.

Tento nápad sa veľmi rýchlo ujal, vybavili sa nejaké tie doláre na ďalšie zariadenia, nech sa rozšíri “strojový park“, prebehli rôzne školenia, kurzy, netrvalo dlho a hneď pri prvých zákazkách na grafiku sa začali vyrábať rovno aj samotné produkty. A takto sa začal rodiť nápad s vlastným eshopom, kde by mali tábory rovno aj možnosť zákazkovej výroby, pretože tá nás baví strašne. Sme futbaloví fanúšikovia všetci a je radosť vidieť fotografie na internete nejakej skupiny oblečenej v tričkách, ktoré prešli vašimi rukami. Je to neopísateľný pocit, ktorý nás poháňal všetkých vpred.

Ako to celé pomenovať?
No dlho sme nepremýšľali, bolo by síce jednoduchšie a ekonomicky asi výhodnejšie dať tomu celému nejaký názov UltrasShop, UltrasWear, Fanshop atď., ale chceli sme mať jasné prepojenie s portálom Ultras Magazine, kde to vlastne celé začalo. Skratka UM prischla portálu už od jeho počiatku a tak, keď padol návrh UM Wear, netrebalo viac diskutovať.

Už hneď na začiatku sme si jasne stanovili pravidlá, že prioritou číslo 1 bude spokojnosť zákazníka, to však ako sa ukazuje nebude žiadny problém, keďže všetkých nás táto práca baví, či už grafika, komunikácia s klientom či samotná výroba.

Vyrobilo sa pár tričiek, tie sa hodili do obchodu, že aký bude o ne záujem a ďalej sme vyrábali pre zahraničné tábory grafiku a rôzne produkty. Čo sa našich tričiek týka, dali sme si záležať na kvalite, zatiaľ sa nik nesťažoval, tak snáď sme to urobili dobre a čoskoro prídu na svet tričká nové, musíme si však na to nájsť čas, nakoľko momentálne sme naplno vyťažení zákazkovou výrobou.

Nechceme sa s nikým porovnávať, s nikým súperiť, práve naopak, privítame akúkoľvek formu spolupráce, vieme vyrobiť niečo pre klientov tej a tej firmy, ona môže zase vyrobiť niečo pre našich klientov, o tom by to malo byť, pomáhať si, pretože tu nejde o UM, ani o podobné firmy, tu ide o spokojnosť zákazníka. Našim cieľom teda nie je stať sa nejakou jednotkou na trhu, na to sú tu firmy, ktoré najskôr investovali desaťtisíce eur do strojov a ďalšie tisíce do reklamy, aby si našli klientov, ktorými tie stroje splatia. 

My sme to urobili naopak, našli sme si klientov resp. oni si našli nás a kvôli ním sme tie stroje kúpili resp. dokúpili a kvôli ním môžeme teraz robiť to, čo nás baví a v tom chceme pokračovať.
Rozdávať radosť a sledovať naše produkty na futbalových zápasoch, či už ide o oblečenie, vlajky, nálepky alebo hocičo iné.  

Zatiaľ sa majte pekne a prajem príjemný deň.

S pozdravom
Andrej (UM) 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.